Viljandi ümbruse avastamisrõõm

Viljandi ümbruse avastamisrõõm

Külastasime VerdeVilla majutust juunikuu lõpupäevadel. Panime kirja Pirgiti palvel mõned meenutused Viljandi ümbruse avastustest.  Viljandi ei ole kunagi meie pere reisisihtpunktide valikute hulgas olnud. Kuidagi aga on juhtunud, et sel aastal on mitu korda olnud vaja Viljandis käia. Ühel korral neist käisime Viljandi ümbruse mõisasid avastamas.

Kindlasti on emotsiooni puhul määravaks ka ilm, aga sel suvel ju teatavasti enamsti ei sadanud, nii et kõik sõidud olid nauditavad. Selle käigu ajal avastasime, et Viljandi ümbrus on imeline ja väikeste vahemaade peal on väga mitmeid kohti mida vaadata ja kus peatuda. Tegelikult isegi autos kõrvalistujana oli mõnus imetlesida maastiku ja vaateid. 

Esimene mõis

Piinlik kohe, kuidas alles 40ndates avastad meie kodukandi kauneimad kohti. Huvitavaks avastuseks oli Suure-Kõpu mõis. Siinkohal ei hakka mõisa kohta infot lahti kirjutama, pigem minge ise vaatama. Mõis on külastajatele avatud, kuigi seal on samal ajal avatud ka mõisakool. 

Üllatusi täis mõis

Veel üheks põnevaks avastuseks oli Õisu mõis. Suure ala peal paikneb varaklassitsistlik mõisahoone koos mitmete kõrvalhoonetega. 

Kui siis mõisa taha lähed siis nii vaated kui mõisahoone ise üllatavad.

Parem on ise kohal käia

Mõisahoone tagant laskub terrassidena järve poole liigirikas mõisapark. Huvitav on fakt, et mõis kuulus pikka aega Olustvere Tehnika- ja Maamajanduskoolile.

Selle mõisa jätaks teile mõistatamiseks ja avastamiseks.

Loomulikult Taagepera lossispa

Juugendstiilis mõisa nimetatakse oma suursuguse välimuse pärast lossiks. Praegu asub seal spahotell, kuid kuni 2002. aastani asus seal vaimuhaigla ja sanatoorium. Lossi ümbruses on mõnus jalutada ja kui soovi on siis saab ka SPA-d ja restorani külastada.